קומפלט – חברת ניהול בניינים משותפים

חברת ניהול בניינים משותפים - קומפלט

מדוע שירות חברות ניהול בניינים משותפים הוא כדאי, מועיל ומשתלם?

כל מי שכיהנו בוועד בית ודאי יודעים עד כמה כפוי טובה הוא התפקיד. ההתמודדות היום יומית עם דיירים קשים ובעיקר ההתעמתות הבלתי נמנעת עמם ותחושת חוסר האונים אינן גזירות גורל. חברות ניהול בניינים משותפים עשויות לתת את המענה הנדרש באופן מקצועי ובליווי שוטף. הניהול המקצועי מתבצע בשקיפות מרבית, וכל דייר יכול לקבל מידע בכל עת בכפוף לנהלים ולפרוטוקול המחייב.

על מנת לקבל את המענה הטוב ביותר רצוי, תחילה, לקיים פגישת היכרות ראשונית בין נציגות של ועד הבית ובין נציגי חברת הניהול. בפגישה זו מוצג המצב הנתון של הבניין, לרבות מצבו התחזוקתי, הליקויים שיש לתקנם, דיירים בעייתיים שיש קושי להתמודד מולם. בפגישה זו חשוב להעלות את הדרישות מחברת הניהול ולתאם עמה ציפיות. נציגי החברה מיידעים את הוועד על אודות מכלול הפעולות שהחברה מבצעת באופן שוטף.

סל שירותים מגוון

קומפלט ניהול מציע ללקוחותיה סל שירותים מלא ומגוון בתחום ניהול הבית ותחזוקתו:

  1. גביית מסים מדיירי הבניין (הכוללת, כמובן, התמודדות עם סרבנים).
  2. שירות ניקיון וגינון.
  3. עבודות אינסטלציה  וחשמל.
  4. תחזוקה שוטפת של מערכו חימום, משאבות לחץ מים, גילוי אש, וספרינקלרים, מפוחים, גנרטורים, הדברה, חיטוי בריכות, מעקב שוטף אחרי תשלומי חשבונות שונים, טיפול מידי בכל תקלה המחייבת תיקון לאלתר.
  5. הפקת דוחות חצי שנתיים.
  6. נגישות וזמינות של 24/7 באמצעות מענה אנושי .

חשוב לציין, כי אם ספקי שירותים שונים לבניין מבצעים את עבודתם לשביעות רצונם של הדיירים, אין סיבה להחליפם. במקרה כזה ניתן להמשיך להסתייע בהם גם כאשר שוכרים את שירותיה של חברת ניהול, המפקחת ועוקבת אחרי ביצועיהם. עוד חשוב לציין, כי כספים שוועד הבית גובה מדייריו נשארים מופקדים בחשבון הבנק של הבניין וכל ההוצאות לצורך ניהול הבית ותחזוקתו יוצאות ישירות ממנו, ומתבצעות בשקיפות מלאה.

הגורם האנושי

בסוף- זאת הכול יודעים- הכול מתחיל ומסתיים באנשים. כולנו בני אדם. דווקא משום שוועד הבית נדרש ונאלץ לעבוד מול אנשים, כאשר מלאכת הניהול והתחזוקה מסורה בידיה של  חברת ניהול חיצונית, יורד מעל חברי הוועד עול כבד; את המשא ומתן עם סרבני המסים, ככל שהם קיימים, מקיים נציג מהחברה. היושב-ראש או מי מחברי הוועד לא צריכים להיות על תקן “האיש הרע”.

כל ועד בית יכול ליהנות מהמקצועיות ומהניסיון המצטברים של חברת ניהול, המרכזת בידיה משאבים טכניים, טכנולוגיים ואנושיים, המקלים עליה את עבודתה. היות שחברות ניהול ותחזוקה הן ארגון לומד – תוך כדי תנועה – באופן טבעי הן משכללות ומייעלות את השירות שלהן ולומדות לדייק במתן מענה לצרכים.

עקרונות ניהול בתים משותפים ופרקטיקת הניהול והתחזוקה דומים למדי, שלא לומר זהים, וכל שהחברה נדרשת לו הוא לבצע התאמות על פי הנתונים הספציפיים של הבניין.

על מנת לבחור חברת ניהול באופן מושכל, חשוב לברר מבעוד מועד את כל הסוגיות שנדרש מענה ניהולי ותחזוקתי עליהן. חשוב שלפני הבחירה בחברת ניהול, וכתנאי הכרחי לה, תתקיים ישיבה של ועד הבית, שבה יועלו לדיון כל הנושאים הרלוונטיים הקשורים לניהול ולתחזוקת הבית. רצוי לזמן ישיבה עם נציגי חברת ניהול לשמיעת ההצעה שלהם, לרבות, כמובן, העלויות שלה ולקבל החלטה ברוב קולות הדיירים. החלטה זו מצדיקה ואולי אף מחייבת שיתוף של כלל הדיירים.

בשורה התחתונה: חברות ניהול בניינים משותפים נותנות מענה מושלם לניהול ולתחזוקה של בניינים אלה והתועלת הרבה של השירות מצדיקה את עלותו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: